2013 – 14 Sonbahar Sokak Stili

2013 – 14 Sonbahar Sokak StiliYaz ayları tüm ışıltısıyla devam ederken modacılar çoktan sonbahar – kış kreasyonlarını hazırladılar bile. Sokaklarda göreceğimiz renkler, tarzlar da kendilerini göstermeye başladı. Sokaklar da artık podyumları aratmıyor ve birbirinden güzel kombinleri defile edasıyla izliyoruz.

Genel hatların aynı olduğu ama bir aksesuarın veya arada patlayan bir rengin farklılık yarattığı bir sokak stili hakimiyet kuruyor. Berelerin, sonbahar güneşinden etkilenmemek için gözlüklerin, kürklerin, trençkotların ve belki de en sevdiğiniz aksesuarınız olacak kocaman kolyelerin olacağı bir sonbahardan bahsetmek istiyoruz. Aynı zamanda geçen sene olduğu gibi kolej ceketleri de mini eteklerinizle kombinlemeye devam edebilirsiniz.

Sonbaharın keskin rüzgarından korunmak ve şıklığını tamamlamak için rengarenk bereleri özgürce kullanabilirsiniz. Genel olarak bol berelerin yerine, daha erkeksi görünmek isteyenler balıkçı berelerini tercih edebilirler.

Siyahın her sezonda yeri olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu sonbaharda da en basitinden hem spor hem de şık kullanabileceğini siyah bir deri ceket edinebilirsiniz. Geçen sene yoğun bir şekilde gördüğümüz spike ve metallerle kaplanmış ceketleri bu sonbahar çok fazla görmeyeceksiniz. Bunların yerine daha rahat ve maskülen ceketlerin kürk detaylar ile hareketlendiğini görüyoruz.

90’lı yıllardan kalma renkli kürkleriniz varsa eğer onları sandıktan çıkartma vakti geldi. İster etol olarak ister ceket olarak kullanılabileceğiniz kürkleri kombininize renk katmak için de kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yalnızca rahatlık değil şık etek ceket birlikteliği de ön planda görülüyor. Ama klasik çizgilerin yerine daha daha renkli ve İngiliz çay partilerinin birlikte harmanlandığı bir görüntü daha modern olacaktır. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl yoğun bir şekilde gördüğümüz leopar desenleri yine görüyoruz. Ama üzülmeyin daha farklı çizgiler ile leopar desenler bu sonbahar farklı bir görünüme sahip.

Kırmızı bir trençkot edinerek de bu sonbahara uyum sağlayabilirsiniz. İster diz altına kadar uzansın, ister diz üstünde hareketlerinize uyum göstersin. Genel olarak klasik kesimin hakim olduğu kırmızı trençkotları ile sonbaharda içinizi ısıtabilirsiniz.

Son cümleleri geçtiğimiz sene çok az gördüğümüz maskülen görünüme sahip pantolon ceket takımlarına ayırdık. Özgürce kombinleyebileceğiniz takımlarda istediğiniz rengi aksesuarı kullanabilirsiniz. İster bir kravat ister maskülen çizgiye tezat kadınsı bir büstiyer…

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir