2013 Takı Modası

2013 Takı ModasıKıyafetleriniz stlinizi yansıtan en önemli aracınız. Peki kıyafetlerinizin ruhunu yansıtan nedir? Tabii ki aksesuarlarınız. Kullandığınız; çanta, ayakkabı, kemer, toka, yüzük, kolye, küpe, vücut zinciri, bileklik derken giydiğiniz kıyafetin ruhunu tamamıyla değiştirebilirsiniz.

Takılarınızla spor bir kıyafetinizi akşam gece kıyafetine dönüştürmeniz bile mümkün. Hal böyle olunca takılar kadınların hayatlarının bir parçası haline geliyor. Sektörün bir hayli geniş ve çeşitin bu kadar olağanüstü seviyelere ulaştığı bir sektöre yönelim de çok fazla oluyor haliyle.

Takı sektörü başlı başına bir alan. Modadan bağımsız değil aksine modanın kalbi. Her yıl hatta her mevsim değişip gelişiyor, kendini yeniliyor.

2013 takı modasına baktığımızda gösterişli modeller göze çarpıyor. Büyük detaylı kolyeler, göze çarpan renkli taşlar, geometrik detaylar, büyük küpeler, büyük yüzükler derken bu curcunayı nasıl şık hale getirebilirimin derdine düşebilirsiniz.

Dikkat edeceğiniz nokta bu kadar gösterişli takıların kombinasyonu. Mesela çok büyük bir kolye taktığınızda bilekliğiniz ve küpeniz biraz geri planda kalmalı. Kolye, bileklik, küpe eğer hepsini büyük ve dikkat çekici seçersen göz yorabilirsiniz.

Geometrik desenler geçen sezon olduğu gibi bu sezon da moda. Daireler, birbiri içine geçmiş üçgenler, dikdörtgenler çok fazla kullanılmış. Ayrıca etnik desenler ve hippi modasına uygun takılar da bir hayli moda.

Yüzüklerde birden fazla parmağa takılan birçok ince yüzük gözünüze çarpacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken öylesine karışık bir biçimde taktığınızı düşündürecek fakat kendi içinde bir uyum yakalayacak yüzükler tercih etmeniz.

Kolyeleri ise ince,zarif ve uzun sallantılı olanlarını üst üste takabilirsiniz. Rahat ve özensizce takmışçasına size cool bir tarz kazandıracaktır.

2013’te en çok göze çarpan bir başka trend de inciler. İncileri 2014’te de fazlasıyla göreceğiz.

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir