Aldatılmak

AldatılmakAldatılmak… Yani kendi hikayende üçüncü tekil sahıs olmak. Her noktasına emek verdiğin o ilişkinin aslinda sadece size ait olmadığını anlamak. Sevip, ömrünü adadığın kocanın aslında buna zerre kadar emek vermediğini farketmektir aldatılmak.

Sevginin, saygının, aşkın bir hiçe dönüştüğü, yalanın bulaştığı her şey gibi bunu da yerle bir ettiği bir durumdur aldatılmak. Sizi üzen şey aslında bir yalana sevgiyle tutunmanızdır. Sevginizin karşı tarafı tatmin etmemesi de değildir olay. Olay aslinda bir kişilik meselesidir. Nasıl bakıyorsa o kişi hayata onunla ilgilidir. Size yalanı değildir ağzından çıkan. Önce kendisinedir o yalan, sonrasında inançlarına ve sizden önce topluma.

Eğer “kaçamak” diye küçültüp biraz daha sevimlileştirmeye çalıştığımız aslında diğerlerinden hiçbir farkı olmayan tek seferlik ilişkilerse söz konusu olan, iki taraf için de çıkış noktaları vardır. Bir taraf bir defaydı, hataydı naraları tuttururken diğer taraf eğer beni sevmeseydi tek seferlik olmazdı, demek ki beni kaybetmekten korkuyor avuntularıyla kendi yalanlarına inanır.

Oysa ki öyle mi olmalı ilişkiler. Aldatma sadece evlilikte olmaz tabii ama evliliğe bulaşması diğerlerinden çok daha farklıdır. Hastalıkta sağlıkta birbirine sıkıca kenetlenecek olan çiftin böyle yaralarla sarsılması hepsinden daha acı ve onarılması zor olanıdır.

Evlilik… Öyle saf öyle temiz ve duru olmalıdır ki en ufak bir leke belli etmelidir kendini. Nasıl olsa ortaya çıkmayacak diyen taraf olmamalıdır. Verdiği yemini içine kazınmış insan sözleri değildir bunlar. O yemini gerçekten edenin içine dokunur yaptığı hata. İlisşkinin en zor telafi edeceği durumdur aldatma. Çünkü içinde yalan vardır, sevgisizlik vardır, kişiliğin bölünmesi vardır, inançsızlık ve güçsüzlük vardır.

Hayatınızın ve ilişkinizin rengi ne olursa olsun aldatmanın rengi siyahtır. Bazı ilişkileri daha fazla etkilediğini bazılarında çözülebilen bir sorun olduğunu görseniz de ilişkide oluşturduğu leke aslında hep aynıdır.

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir