Astrolojiye Göre Yaşamak

Astrolojiye Göre YaşamakÇok eski yıllardan beri var olan astroloji, tamamen bilimsel verilere dayanarak tahminler oluşturmaktır. Ay ve gezegenlerin hareketlerine göre paraleller çizilerek tahminler yapılabilmektedir. Astrolojinin en önemli unsuru zodyaktır. Zodyak ‘’burçlar çemberi’’ anlamına gelir ve 12 burçtan oluşur. Astrolojide her ne kadar burçlar takip edilse de asıl belirleyici olan yükselen burçtur. Genel burçların karakterleri hakkında yorum yapılırken yükselen burç mutlaka dikkate alınmaktadır. Yükselen burçun bilinebilmesi için doğum günü ve saati takip edilmektedir.

Astroloji bir fal değildir, din değildir, bazı toplumlarda günah olduğu yolunda söylentiler bulunmaktadır. Bilimsel verilere göre tahmin yürüten astroloji, falcılık gibi değerlendirilemez. Genel burçların özellikleri; yıllık tahminler, aylık ve günlük tahminler bulunmaktadır. Astroloji ile hiç ilgisi olmayan insanlar bile genel burç özelliklerini bilir ve çoğu insanda genel burç özelliklerini yansıtır. Bazı burçlar duygusal, bazı burçlar önsezili, bazı burçlar ise değişkendir.

Genel Burç Özellikleri

Genel Burç ÖzellikleriDoğum yılı, günü ve saati dikkate alınarak belirlenen burçların genel özellikleri bulunmaktadır. 12 burcun her biri ayrı karaktere sahiptir. Yükseleni hesaba katmazsak; balıklar duygusal, koç hareketli, ikizler değişken, aslan sosyal vb. bunun gibi özellikleri vardır. Fakat burada asıl belirleyici olan, doğum günü ve saati hesaba katılarak çıkartılan yükselen burçtur. Burç ve yükselen burç dikkate alınarak genel bir karakter tahlili yapılarak, her bireyin nasıl yaşamak istediğini, nerede mutlu olacağını kestirmek zor değildir. Son yıllarda büyük şirketlerde yeni atılımları için astrolojiden yararlanmakta ve olumlu sonuçlar almaktadır.

Hangi Burç Nerede Yaşamalı

Hangi Burç Nerede YaşamalıKoç Burcu
Hareketli yaşam tarzı ve spordan hoşlanan koç burcu, sıcak ve nemsiz yerlerde rahatlıkla yaşayabilmektedir.
Boğa Burcu
Değişiklikten fazla hoşlanmayan boğa burcu, kolay kolay yaşam tarzını değiştirmez. Yapılan mecburi değişiklikler de boğaları çok memnun etmeyecektir. Bol yeşillik ve sakin ortamlar boğalar için uygun yaşam alanlarıdır.
İkizler Burcu
Çabuk sıkılan ve hareketten hoşlanan ikizler burcu, karışık şehir yaşantısına kolayca uyum sağlar. İstanbul gibi her dakika hareketli şehirlerde yaşamak, ikizler burcunu çok mutlu edecektir.
Yengeç Burcu
Geleneklerine bağlı yaşamayı seven, değişiklikten çok hoşlanmayan yengeç burcu; kolay kolay şehir değiştirmez. Gerekli durumlarda ise inançlarına bağlı ve tutucu bölgelerde mutlu olacaklardır.
Aslan Burcu
Aslan burcu konforu yaşamayı ve parayı sever. Daha çok para kazanma imkanı olan, rahat ve lüks içinde yaşayabilecekleri her ortama rahatlıkla uyum sağlayacaklardır. Bol turist çeken, tarihi ve doğal güzellikleri olan Antalya gibi şehirlerde, lüks içinde yaşamak tam da aslan burcuna göre bir tercihtir.
Başak Burcu
Başak burcu her ne kadar doğduğu yerden uzak yaşamayı tercih etse de aile yaşantısının önemli olduğu bölgelerde daha mutludur. Karışık bir yaşam tarzı, başak burcuna göre değildir.
Terazi Burcu
Birlikte yaşayıp anlaşabilecekleri insanların yoğun olduğu şehirler, terazi burcu için idealdir. Terazi burcu da lüksü sever, büyük ve bol kazançlı şehirler terazi burcuna göredir.
Akrep Burcu
Önsezileri kuvvetli olan akrep burcu, her şehre kolayca ayak uyduracaktır. İnsanları kolay tanır ve gerektiğinde her türlü mücadeleyi çekinmeden verir. Türkiye’deki her şehirde kolaylıkla yaşayabilmektedir.
Yay Burcu
Özgür yaşamayı seven yay burcu, deniz kenarındaki küçük ve bol eğlenceli şehirlerde ve yurt dışında yaşamayı tercih edecektir.
Oğlak Burcu
Tehlikeli sporlar ve ilginç deneyimler yaşamayı seven oğlak burcu, bol macera yaşayabileceği, doğa sporlarının bol olduğu deniz kenarındaki bölgelerde oldukça mutlu olacaktır.
Kova Burcu
Araştırmayı ve bilimi seven kovalar, değişik kültüre sahip bölgelerde kolayca yaşayabilmektedir. Yeter ki onların araştıracağı bol malzeme olsun.
Balık Burcu
Kalabalık şehirlerde yaşamayı sevmeyen balık burçları, deniz kenarı ve insanların iç içe olduğu küçük tatil köylerinde rahatlıkla yaşayabilmektedir.

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir