Burçları Okumak

Burçları OkumakHer gazetenin astroloji bölümünü çoğu insan takip eder. Bu bizim geleceği bilme merakımızdan kaynaklanır. Zaten millet olarak falcılığa ve büyücülüğe merak salan ve bu konularda çokça sohbet eden bir yapımız var. İleride ne olabileceği ile ilgili bazı şeylerden bahseden burç yorumlarına pek itibar etmeyen birisiyim. Yani gelecekle ilgili olabilecekleri söylemek bana saçma gelmektedir. Burçlarla ilgili tek ilgimi çeken konu karakter yapılarının çok benzediğidir. Birçok arkadaşımın burcu ile özellikleri tutmaktadır. Bazılarının karakteri burç özelliklerinin yarısını gösterse de genel anlamda karakter ve kişilik özellikleri tutmaktadır.

Yıllar önce bir astroloji kitabını karıştırırken kendi burcum ile ilgili olan bölüme haliyle dikkat kesildim. Burcumun bütün özellikleri kitapta yer alıyordu. Okudukça daha da içine girdim kitabın ve yarım saat kadar kendi burcumun özelliklerini okudum. Tamamen beni anlatması beni şaşırtmıştı. Hiç bu kadar net bir şekilde benden bahseden bir burç özelliği okumamıştım. Sonra burçlara ilgi duymaya başladım tabi ki. Tanıdığım arkadaşlara burçlarını sordum. Kendi burcunun özelliklerini taşıyor mu diye araştırmalar yaptım. Genel olarak çoğu insanın burcu karakterini yansıtıyordu. Hala gelecekle ilgili yazılanlara itibar etmediğimi söyleyebilirim. Fakat özellikler açısından benzerlikler çoktu.

Sonra kendi kendime bu evrendeki her şeyin birbiri ile bir bağlantısı olduğu yönünde fikirler düşünmeye başladım. Doğduğumuz ay ve saat bizim kişilik yapımızı etkileyebilirdi. O zamanki evrendeki enerji ve dizilimler, artık tam anlatamayacağım bir etkisi muhakkak vardı. Benim burcumdan olan insanlara baktığımda onların da benimle ortak noktaları olduğunu gördüm. Bazı durumlar karşısında verdiğimiz tepkilerin de aynı olması astrolojinin dikkate değer bir alan olduğunu anlamıştım.

Artık insanların gözlerinden bile hangi burçtan olduğunu anlayabilecek bir seviyeye gelmiştim. Tabi ki bu yüzde yüz değildi. Sadece 3-5 tane burcu konuşarak yada gözlemleyerek tanıyabiliyordum. 5 tahminimin kesin 3ü doğru çıkıyordu. Bu da yarıdan fazla eder ki istatistikte dikkate değer bir rakamdır. Burçlar gerçekten de insan karakterini iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Tanıdığım bazı kişiler var ki çocuklarının istedikleri bir burçta doğması için çalışmalarını o şekilde yapıyorlar. İşte bu boyutlarda bir astroloji bağımlılığımız var. Değişik ve bir o kadar da gizemli bir alan olan astroloji ile ilgili izlenimlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir