İlk Kez iPhone Kullananlara Özel 10 Uygulama

İlk Kez iPhone Kullananlara Özel 10 UygulamaGeçtiğimiz ay iPhone 6 ve iPhone 6 Plus piyasaya sürüldü. Her seferinde olduğu gibi büyük bir ilgi uyandıran bu süreçte birçok teknoloji uzmanı en iyi iPhone uygulamalarını araştırmaya, yeni iPhonelar ile hayatımıza girecekleri araştırmaya başladı.

En iyi iPhone uygulamalarını araştıranlar arasında ünlü Business Insider’da vardı. Business Insider, yeni iPhonelar piyasaya sürüldükten sonra, ilk defa iPhone kullanacak olan kişiler için en iyi uygulamaları belirledi. İşte Business Insider tarafından belirlenen 15 iPhone uygulaması:

iMovie

iMovieBu uygulama ile süper videolar yapabilirsiniz. Film projesi oluşturma, film rulosundan ve fotoğraflar uygulamasından video klipler ve fotoğraflar ekleme, ses ekleme, video klibe veya fotoğrafa başlık ekleme, diğer aygıtlarla paylaşma yapabileceklerinizden bazıları.

Swype

SwypeElinizi klavyeden hiç kaldırmadan yazışabileceğinizi biliyor musunuz? Swype, bir metin giriş metodu olup klavyenizi daha kullanışlı bir hale getiriyor. Her tuşa normal şartlarda tek tek basmanız gerekiyor. Ama Swype uygulaması sayesinde bir kere basıp daha sonraki harfler için parmağınızı kaydırmanız getirdi.

Epic Zen Garden

Epic Zen GardeniOS 8 ile hayatımıza giren bir oyun. iOS 8’in grafik konusundaki üstün yeteneğini sergiliyor ve bu yeteneği kullanıcı ile buluşturuyor. Oyunun demo versiyonu AppStore’da çoktan yerini aldı bile.

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: AirborneEn popüler araba yarışı oyunlarından birisi olan Asphalt 8: Airborne oyunu da ilk kez iPhone kullanan kişiler için mutlaka denenmesi gereken uygulamalardan birisi. iOS 8 sayesinde yeni Metal grafik motorunu desteklemesi oyuna ayrı bir güzellik katmış durumda.

Litely

LitelyBasit yapısı ile dikkat çeken ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Uygulamanın arayüzü son derece basit ve kolay bir kullanma sahip. Fotoğraflarınıza efekt eklemek için yapmanız gereken komplike ayarlar yok, tamamen basit bir şekilde fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Yahoo Weather

Yahoo WeatherYahoo bu uygulaması için şunları diyor: “Hava durumunu kontrol etmek günlük rutinlerden biri, fakat bu rutin olmak zorunda değil. Çoğumuz için hava durumuna bakmak anlık bir alışkanlık haline geldi. Kısaca hava, sayıları okuma tahminlerinden çok daha fazlasıdır.”

Anlık yerel koşulları göstermek için diğer hava durumu uygulamalarından farklı olarak, Flickr topluluğundan güzel resimler kullanmış ve tahminler hakkında bilmek istediğiniz tüm ayrıntıları sizlere veriyor.

Day One

Day OneBasit ve şık bir günlük olarak tanımlanan bu uygulama, en iyi uygulamalardan birisi olarak seçildi. Day One uygulaması, günlük tutmak veya Facebook, Tumblr, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmak için detaylı hikayeler yazmak isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir uygulama. Uygulama sayesinde yazarken ihtiyacınız olacak her detay elinizin altında. Günlük yazınıza, hava durumu, tarih ve konum bilgilerini ekleyebilir, kayıtlarınız için etiketler oluşturabiliyorsunuz.

1Password

1PasswordBu uygulama sayesinde çeşitli web sitelerinde kullandığınız giriş bilgilerinizi şifreli olarak tek bir veri tabanında saklayabiliyorsunuz. Her gün giriş yaptığınız sitelere, giriş bilgilerinizi her gün girmeye gerek kalmadan güvenli bir şekilde bu uygulama ile saklayabilirsiniz. Bilgileriniz Master Şifre ve PIN ile korunduğundan şifrelerinizin tamamen güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Evernote

EvernoteAnlık notlar alabilmeniz için süper bir uygulama ve bu özelliği barındıran çok az mobil uygulama olduğunu söylemek lazım. Evernote, bu açığı gayet başarılı bir şekilde giderirken, oldukça profesyonel işlevlerle tüm not tutma ve kayıt etme ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Pocket

PocketBu uygulama sayesinde ilginizi çeken fakat o an vaktiniz olmadığı için daha sonra okumak istediğiniz içerikleri saklayabiliyorsunuz. Kullanımı son derece kolay olan bu uygulama sayesinde, herhangi bir problemle karşılaşmadan içeriklerinizi kaydedebileceksiniz. İlginizi çeken, makale, video, web sayfası, tarih sayfası gibi aklınıza gelen her şeyi saklayabilirsiniz.

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir